Demir Hurda

Hurda demir, hurdacılık sektörde en çok alım satımı yapılan hurda metal arasındadır. Demir elementinin özellikleri ise şöyledir; atom numarası 26, simgesi Fe, erime noktası 1.538 °C, yoğunluğu 7,874 g/cm³, tür.

Demir dünya yüzeyinde en yaygın dördüncü mineraldir. Ve yerkabuğunda en çok bulunan metaldir. Elif Hurda olarak alımını yaptığımız hurda demir çeşitleri ise;

 • DKP ve Ekstra Hurda Demir Fiyatı
 • PİK Döküm Hurda Demir Fiyatı
 • Karışık Hurda Demir Fiyatı
 • Toplama Hurda Demir Fiyatı
 • Talaş Hurda Demir Fiyatı

Ucuz bir metal olmasından dolayı inşaat, otomotiv, çeşitli süs eşyaları, teknolojik ürünler, mutfak ve banyo gereçleri ve sayamadığımız daha birçok sektörde kullanılmaktadır. Kullanım alanlarının bu kadar yaygın olması sebebiyle de en çok alım satımı yapılan hurdalar arasındadır.

Demir hurdası, diğer hurda metallerde olduğu gibi geri dönüşümünde özelliklerini kaybetmez. Buda hurda demirin, tekrar tekrar ham madde olarak kullanılmasını sağlamaktadır.

İstanbul hurdacısı olarak bugüne kadar geri dönüşüme tonlarca hurda metal kazandırdık. Hurdaların geri dönüştürülmesi demek %95’lere varan enerji tasarrufu demektir. Bu alanda yapılan enerji tasarrufu ise, hem ülkelerin gelişmesini sağlar, hem de daha temiz bir doğaya katkı sağlar.

Hurda Demir Hakkında Bazı Veriler

 • Hurda demir dünya üzerinde ki en bol metaldir.
 • erime noktası 538 °C, kaynama noktası 2750 °C.
 • Göktaşı demirinden yapılan eserler M.Ö. 5000’lerden kalmadır.
 • Çelik yapımında kullanılır
 • %100 Geri dönüşümünün sağlanması
 1. gibi örneklendirilebilir. Demir hakkında daha fazla bilgi almak için; Ayrıca bkz. ( demir nedir? )

Hurda Demirin Geri Dönüşümde ki Önemi

Hurda metallerin, plastiklerin, cam ürünler ve ağaç ürünlerin geri dönüşümü için harcanan enerji, o materyalin ham maddesini kaynağından çıkarmaktan çok ama çok ucuzdur. Yüksek oranlarda enerji tasarrufu sağlayan hurda demirin geri dönüşümü sayesinde, hem ülkemizin ekonomisi gelişmekte, hem de tonlarca hurda demir toprak dolguya karışmamakta.

Hurda demir geri dönüşümü yapıldığında, birçok kişi için gelir sağlamaktadır. Elif Hurda olarak, müşterilerimizden aldığımız hurda demir karşılığında olabildiğince yüksek hurda fiyatları teklif ediyoruz.

Bu sayede tüm müşterilerimize kazanç sağlıyoruz.

Bu demirin geri dönüşüme katkıda bulunduğumuz için firma olarak bizde kazanıyoruz.

Geri dönüşüm sonrasında üreticiler daha kolay ham madde tedarik edebildiği için üreticiler kazanıyor.

Ham maddeye olan ihtiyaç azalacağı için doğal kaynaklardan üretim azalacak buda ülke ekonomini geliştirecektir.

dolayısıyla doğal kaynaklar korunmuş olacaktır.

Bu sebeple, ham madde için daha az enerji harcanacağından, iklimi olumsuz yönde etkileyen karbon emisyonu azaltılmış olur.

Açıkca hurda demirin geri dönüşümünde çok ama çok önemli bir yeri vardır. Özellikle hurda metallerin geri dönüşümü her açıdan çok önemlidir. Çok yüksek oranlarda enerji tasarrufu sağladığından ve yapısal olarak özelliklerini kaybetmemelerinden dolayı geri dönüşümün tamamen bir gerekliliktir.

Hurda demir fiyatları konusunda ise daha yüksek hurda fiyatlarını sunmayı amaçlıyoruz. Firmamıza satacağınız hurda metal demirlerin tartımı hassas tartılarda yaparak, hurdanızın karşılığında gelen tüm ödemesini anında nakit olarak yapılmaktadır.

Hurda Demir Çeşitleri Nedir?

Hurda demir, bakır hurdası kadar değerli olmasa da, yine de İstanbul hurdacı sektöründe en çok alım satımı yapılan metaller arasındadır. Hurda demir çeşitlerine göz atacak olursak bunlar başlıca;

 • DKP ve Ekstra Hurda Demir Fiyatı→
 • 00 ₺
 • PİK Döküm Hurda Demir Fiyatı→
 • 00 ₺
 • Karışık Hurda Demir Fiyatı→
 • 00 ₺
 • Toplama Hurda Demir Fiyatı→
 • 00 ₺
 • Talaş Hurda Demir Fiyatı

gibidir. DKP hurda demir fiyatlarına göz atmak istiyorsanız eğer, Ayrıca bkz. ( hurda fiyatları ). İstanbul hurdacı firması olarak, tüm hurda çeşitlerinizi istenilen adresten istenilen gün ve saatte alıyoruz. Hurdacılık sektöründe deneyimli saha ekibimiz ile, müsait olduğunuz gün ve saati belirterek, adresinizden hurda alımı yaptırabilirsiniz.

Demirin kalitesinin düşmemesi için ise nemden ve sıvıdan muhafaza edilmesi gerekmektedir. Nem ve sıvı demir üzerinde korozyona sebep olduğu için buda hurda demirin kalitesini düşürmektedir.

İstanbul Hurdacısı Olarak Alım Yaptığımız Diğer Hurda Çeşitleri

İstanbul hurdacı firması olarak birinci önceliğimiz hurda metallerin geri dönüştürülmesidir. Hurda metaller diğer hurda çeşitlerine oranla özelliklerinden hiçbir şey kaybetmeden defalarca tekrar tekrar ham madde durumuna gelebilir.

 • Hurda Bakır Alımı : Elif Hurda olarak, hurda bakır alımı yapıyoruz. Hurda bakır fiyatları konusunda adresten alım ile yüksek hurda fiyatları sunuyoruz. Firmamızdan fiyat almak için ise, hurdanızın ortalama ağırlığını belirleyip veya net olarak ağırlığını söyleyerek birkaç adet detaylı fotoğraf atmanız yeterli olacaktır.
 • Hurda Krom Paslanmaz Alımı: Fransız kimyager, Luis Nicolas Vauquelin, tarafından keşfedilen krom günümüzde birçok sektörde kullanılmaktadır. Estetik görünümünden dolayı, tren vagonlarında, hastanelerde, çeşitli yapılarda, merdiven korkuluklarında, otobüslerde, aydınlatma sistemleri gibi daha birçok alanda kullanılmaktadır. Metalik bir element olan krom hurdası alımını İstanbul içinde tüm ilçelerden yapıyoruz.
 • Çelik Hurdası Alımı: Çelik hurdası ise, demir ile, %0,2 ila %2,1 oranlarında değişen karbon miktarının karışımından oluşan bir alaşımdır. Dünya genelinde üzerine düşülen çelik ise paslanmaz çeliktir ve içerisinden %10 ile %25 oranında krom kullanılmaktadır. Bu sebeple paslanmaz bir yapıya bürünen çelik birçok sektörde kullanılmakta olup, sağlamlığı ile, çeşitli yapıların çatılarında ve diğer çelik konstrüksiyon sistemlerde sıklıkla kullanılmaktadır. İnşaat alanlarından sıklıkla alımını yaptığımız hurda çelik satışlarınız için bize ulaşabilirsiniz.
 • Hurda Kablo Alımı: Hurda kabloların içinde bakır olduğu için hurdacılık sektöründe oldukça değerlidirler. Hurda kablo alımı yapan firmamız ile iletişime geçmeniz halinde, satmak istediğiniz kablolar için yüksek fiyat teklifleri alabilirsiniz. İstanbul hurda borsasına göre belirlenen güncel hurda fiyatları üzerinden yapacağımız teklifler ile daha kazançlı çıkabilirsiniz.
 • Hurda Alüminyum Alımı: Alüminyum atıl duruma geçmeden önce yine birçok sektörde kullanım alanına sahiptir. Hurda alım konusunda, sıklıkla aldığımız hurda alüminyum ve çeşitleri içinde firmamızı arayabilirsiniz. Geri dönüşüm konusunda %95 enerji tasarrufu sağlayan hurda alüminyum, hurdacı firmaları arasında alımı yapılan en materyaldir.
 • İkinci el inşaat malzemeleri: İnşaat sektöründe kullanılan malzemelerin kullanılabilir durumda olanları ile kullanım ömürlerini dolduran malzemelerin alımını yapıyoruz. Hurdacı firması olarak İstanbul içinden istediğiniz adresten hurda alımı gerçekleştiriyoruz. İnşaat alanlarına konteyner bırakarak, hurda demir ve diğer hurda metallerin biriktirilmesini ve çevrede dağınık halde kalmamasını sağlıyoruz.
 • Diğer Hurda Çeşitleri Alımı: Geri dönüşüm yani hurdacılık sektöründe aklınıza gelebilecek birçok hurda metalin alımını yapıyor ve geri dönüşüm konusunda ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz. Sunmuş olduğumuz hurda fiyatları ise olabilecek en yüksek hurda fiyatları olup, verdiğimiz fiyatlar, hurdanın kalitesine türüne ve bulunduğunuz konuma göre değişiklik gösterebilir.