Bakır Hurda

Hurda bakır, hurdacılık sektöründe alım satımı yapılan en değerli metaller arasındadır. Bakır, iletkenliğinin çok iyi olması sebebiyle birçok sektörde kullanım alanına sahiptir ve bu değerinden dolayı da hurda bakır fiyatları birçok hurda metale oranla daha yüksektir.

Elif Hurda olarak alımını yaptığımız hurda bakır çeşitleri ise, Soyma bakır, Lama bakırKırkambar bakır%98 Külçe bakırAntigron kırma bakırTTR kırma bakır ve Bakır talaşıdır. Tüm atıl durumda ki hurda bakır satışlarınız için İstanbul ve çevresinde nerede olursanız olun, fiyat teklifi alabilirsiniz.

Hurda bakırların veya diğer hurda çeşitlerinin geri dönüştürülmesinin birçok faydası vardır. Atıl duruma geçen hurda bakır çeşitlerine sadece hurda ve işe yaramaz gözüyle bakılmaması gerekir. Bu içeriğimiz’ de bazı rakamlarla açıklayacağımız hurda metallerin geri dönüşümde ki aşamalarını açıklayacağız.

Hurda Bakır ve Diğer Hurdaların Geri Dönüşümü Neden Önemlidir?

 • Doğal Kaynakların Korunması

Bakır hurdası veya aklınıza gelebilecek diğer her türlü metalin geri dönüştürülmesi doğal kaynakların korunmasına ile sonuçlanır. Bu yüzden İstanbul içinde ve çevresinde ikamet eden her tüketicinin hurdasını muhafaza etmesini ve belirli aşamalardan sonra geri dönüşüme kazandırılmasını istiyoruz.

 • Ham Madde Talebinin Azaltılması

Hurda bakır veya diğer hurda metallerin geri dönüşümünün sağlanması, kaynaklardan ham madde talebini azaltmaktadır. Dolayısıyla buda hem doğamız için hem de ülke ekonomisi için olabildiğince faydalıdır.

 • Ekosistemin ve Vahşi Yaşamın Korunmasını Sağlar

Hurda metallerin ve diğer materyallerin geri dönüşümü sayesinde doğadan ham madde çıkarma ihtiyacımız da düşmektedir. Başka bir örnek vermek gerekirse plastik atıklarımızın geri dönüşümü olmadığında, bu atıklar doğada belirli yerlerde toplanmaktadır ve en az 1000 yıl gibi bir sürede yok olmaktadır. Bunun yanı sıra, denizlere ve nehirlere atılan plastik türevi atıklar ve çöpler yüzünden deniz canlıları da olumsuz etkisi bir hayli fazladır. Buda ekosistemi ve doğal yaşamı olumsuz yönde etkilemektedir.

 • Hurdacılık Sektörü Geniş İş İmkanları Sağlar

Hurdacılık sektörü ülkemizde 1950 yılından sonra gelişmeye başlamış ve günümüzde de giderek gelişen bir sektör halindedir. İstanbul içinde ve diğer illerde birçok insan için hurda bakır satışı ve diğer hurdaların alım satımı geçim kaynağı olmuş durumdadır.

 • İklimi Olumsuz Yönde Etkileyen Karbon Emisyonunu Azaltır

Hurdaların geri dönüşümü, ham maddeyi doğadan çıkarmak için harcanan enerjiden çok daha azdır. Dolayısıyla daha az enerji kullanılacağı için, daha düşük bir emisyon ile aynı ham madde ihtiyacı karşılanabilmektedir. Saydığımız tüm maddeleri Elif Hurda olarak, dikkate alıyor ve tüm hurda bakır alımını adresinizden gerçekleştiriyoruz. Yapmanız gereken, sadece bize ulaşmak.

 • Büyük Oran’da Enerji Tasarrufu Sağlar

Hurda bakırın ham madde olarak kaynaklarından çıkarılması diğer tüm metaller ve materyallerde olduğu gibi maliyetlidir. Hurda bakırın geri dönüşümünün sağlanması halinde ise %90 oranında daha tasarrufludur. Hurdaların geri dönüşümü sayesinde, değersiz görülen birkaç parça hurda bakır ve diğer materyaller, ülke geneli baz alındığında inanılmaz oranda bir tasarrufa katkı sağlamaktadır.

Elif Hurda olarak İstanbul hurda borsasını yakından takip ediyor ve tüm müşterilerimize güncel hurda fiyatlarını sunuyoruz. Firmamız, İstanbul hurdacı sektöründe yıllardır hizmet vermekte olup, hurdalarınızı istediğiniz adresten anında nakit ödeme ile satın almaktadır.

Hurda Bakır Çeşitleri Nedir?

Hurda bakır, kalitesine ve tipik özelliğine göre çeşitlendirilebilmektedir. Hurdacılık sektöründe gün geçtikçe önemini arttıran bakır çeşitleri başlıca;

 • Soyma Bakır
 • Lama Bakır
 • Kırkambar Bakır
 • %98 Külçe Bakır
 • Antigron Kırma Bakır
 • TTR Kırma Bakır
 • Talaş Bakır

vb. gibi çeşitlendirilebilir. Hurdacı firmamız İstanbul içinde ve yakın çevre illerdeki hurda satışlarınız için hizmet vermektedir. Hurdanızı satmadan önce firmamızdan basit birkaç adımda ortalama bir fiyat alabilirsiniz.

Hurdanızın türünü ve detaylı birkaç adet fotoğrafını çekerek, Whatsapp uygulaması üzerinden bize gönderdiğiniz takdirde, ortalama bir fiyat teklifi alabilirsiniz.